Hetman Włoszczowa wygrywa turniej w Szczekocinach

Hetman Włoszczowa wygrywa turniej w Szczekocinach

HETMAN WŁOSZCZOWA WYGRYWA !!!

Po raz V w Hali Zespołu Szkół w Szczekocinach w dniu 30.01.2016 roku/sobota/,odbył się Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Kategorii Junior Starszy, pod honorowym Patronatem Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Częstochowie. W turnieju wystąpiło 8 drużyn reprezentujące trzy województwa: małopolskie reprezentowały kluby: „Przebój „ Wolbrom i Klub Sportowy Olkusz, świętokrzyskie kluby; ”Hetman” Włoszczowa i Bucovia Bukowa, oraz śląskie kluby :„Skalniak” Kroczyce , „Gmina” Kłomnice i gospodarze turnieju UKS „Talent” Szczekociny, który z powodu wycofania się w ostatniej chwili drużyny „Piliczanki” Pilica, wystawił dwie drużyny. Drużyny został podzielone na dwie grupy: W grupie „A” były to drużyny :” Bucovia „Bukowa, „Skalniak „ Kroczyce , „Przebój” Wolbrom i UKS „Talent” I Szczekociny. W grupie „B” były to drużyny; „Gmina” Kłomnice, „Hetman” Włoszczowa, KS Olkusz, UKS”Talent” II Szczekociny. W grupach grano 15 minut bez przerwy, systemem każdy z każdym .Drużyny ,które w grupach zajęły miejsca 1 i 2 grali mecze półfinałowe zwycięscy meczów półfinałowych grali o I miejsce w turnieju, przegrani o 3 miejsce turnieju, natomiast drużyny które, w swoich grupach zajęły 3 miejsce grali o 5 miejsce w turnieju, a drużyny z 4 miejsc w grupach grali o 7 miejsce w turnieju.

W grupie „A” uzyskano następujące rezultaty:

UKS”Talent” I - Skalniak 1:1

UKS „Talent” I - Bucovia 0:2

UKS „Talent” I - Przebój 2:0

Skalniak - Bucovia 0:1

Skalniak - Przebój 2:1

Przebój - Bucovia 0:1

Tabela końcowa grupy „A”:

1. Bucovia Bukowa 9 pkt.  4:0

2. UKS”Talent” Szczekociny 4 pkt. 3:3

2. Skalniak Kroczyce 4 pkt. 3:3

4. Przebój Wolbrom 0 pkt. 1:5

Dwie drużyny UKS „Talent” I i Skalniak Kroczyce uzyskały jednakową ilość punktów po 4 ,i jednakowy stosunek bramek 3:3, a pomiędzy zainteresowanymi drużynami wynik meczu w grupie był remisowy 1:1,przeprowadzono dogrywkę 10 min. Niestety gospodarze na 30 sekund przed końcem meczu stracili bramkę i przegrali mecz ze Skalniakiem o 2 miejsce w grupie 0:1.

W grupie „B” uzyskano następujące rezultaty:

Hetman - Gmina Kłomnice 5:1

Hetman - UKS „Talent” II 3:0

Hetman - KS Olkusz 1:2

Gmina - UKS „Talent” II 1:3

Gmina - KS Olkusz 2:0

KS Olkusz - UKS „Talent” 3:0

Tabela końcowa grupy”B”:

1. KS Olkusz 6 pkt. 5:3

2. Hetman Włoszczowa 6 pkt. 9:3

3. UKS „Talent’ II Szczekociny 3 pkt. 3:7

4. Gmina Kłomnice 3 pkt. 4:8

O kolejności miejsc w grupie zadecydowały wyniki pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

W pierwszym półfinale zwycięzca grupy „A”” Bucovia Bukowa grała z drugą drużyną grupy „B” Hetmanem Włoszczowa i przegrała 0:2,który awansował do ścisłego finału. W drugim półfinale druga drużyna z grupy „ A” Skalniak Kroczyce grała z drużyną ,która wygrała grupę „B” KS Olkusz w normalnym czasie mecz zakończył się rezultatem remisowym 1:1. Rozegrano serię rzutów karnych w których lepsi okazali się zawodnicy z Olkusza pokonując Skalniak 5:3 ,awansując do finału. W wielkim finale doszło do rewanżu za mecz grupowy i Hetman Włoszczowa pokonał drużynę KS Olkusz 2:0 zdobywając I miejsce w turnieju. W meczu o 3 miejsce Bucovia Bukowa wygrała ze skalnikiem Kroczyce 2:0 o 5 miejsce w turnieju drużyna UKS „Talent” II Szczekociny pokonała UKS „Talent” I Szczekociny 3:0 Miejsce 8 zajęła drużyna Gminy Kłomnice wygrywając z drużyną Przeboju Wolbrom 3:0.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Hetman Włoszczowa

2. KS Olkusz

3. Bucovia Bukowa

4. Skalniak Kroczyce

5. UKS „Talent „ II Szczekociny

6. UKS „Talent” I Szczekociny

7. Gmina Kłomnice

8. Przebój Wolbrom

Najlepszym strzelcem turnieju strzelając 6 bramek został zawodnik Hetmana Włoszczowa Musiał Dariusz.

Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik KS Olkusz Tomsia Ireneusz.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały puchary, dyplomy ,statuetki dla najlepszych, napoje oraz poczęstunek. Sędzią głównym turnieju był sędzia Okręgowego Kolegium Sędziów w Częstochowie Pan Zdzisław Żelezik .

Organizatorami turnieju byli: Uczniowski KLUB Sportowy „Talent” Szczekociny, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Szczekocinach , Zespół Szkół w Szczekocinach.

Drużyna Hetmana Włoszczowa wystąpiła w następującym składzie: Maciej Jakubowski, Arkadiusz Grzesik, Kamil Wroniecki, Piotr Słomiński, Szymon Gąsior, Kamil Dyras, Mateusz Drożyński, Dominik Matuszewski, Dariusz Musiał, Bartłomiej Rak, Damian Cisowski. Trener :Daniel Podsiedlik

Drużyna KS Olkusz wystąpiła w następującym składzie: Ireneusz Tomsia, Paweł Sroka, Piotr Mączka, Łukasz Głowacki, Mateusz Tylec, Damian Sadzawicki, Łukasz Kostyra, Michał Bogdański, Daniel Kurek, Marcin Nowak.

Drużyna Bucovi Bukowa wystąpiła w następującym składzie: Dominik Mierzwa, Jakub Bąk, Marcin Ptak, Mateusz Mazur, Konrad Stefańczyk, Paweł Bąk, Marcin Kozłowski, Konrad Hajduk, Maksymilian Toporek. Trener: Tomasz Tater

Drużyna Skalniaka wystąpiła w składzie: Jakub Bojanek, Arkadiusz Bożek, Kasmil Kita, Dawid Gęsikowski, Marcel Nędza, Dawid Wasik, Kacper Bojanek, Mateusz Kucharek, Michał Morel, Jakub Podsiadło, Błażej Ciszewski.

Drużyna UKS „Talent” II Szczekociny wystąpiła w składzie: Konrad Ligorowski, Patryk Klos, Krzysztof Otczyk, Krystian Ostrowski, Michał Grabowski, Marcin Chmiel, Dawid Boryń, Maciej Drożdżowski, Mateusz Musiał. Trener: Krystian Rokicki

Drużyna UKS „Talent” I Szczekociny wystąpiła w składzie: Damian Adamus, Piotr Caban, Kamil Brzeziński, Rafał Brzeziński, Marcin Zatoński, Konrad Papaj, Cieplewicz Tomasz, Norbert Drożdżowski. Trener: Krystian Rokicki

Drużyna Gminy Kłomnice wystąpiła w składzie: Adrian Ślusarczyk, Łukasz Janik, Krzysztof Kłoczkowski, Sebastian Wrzelik, Jakub Łysokowski, Mikołaj Kołoczkowski, Bartosz Stola, Patryk Pośpiech, Wiktor Bednarek, Jakub Michoń.

Drużyna Przeboju Wolbrom wystąpiła w składzie: Patryk Banyś, Piotr Mączka, Patyrk Hetmańczyk, Jakub Wolny, Dominik Maciona, Paweł Mączka, Krystian Pałka Andrzej Kałwa, Jakub Szczepankiewicz. Trener: Krzysztof Osmenda

Komentarze

Dodaj komentarz
  • mhn napisał
    Będą zdjęcia z turnieju?

    Administrator napisał
    Zdjęcia zostaną dodane wkrótce.
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości